Het terrein is opgemeten en is precies groot genoeg voor de carnavalstenten van De Wallepikkers.
Het terrein is opgemeten en is precies groot genoeg voor de carnavalstenten van De Wallepikkers. Foto: Bommelerwaardgids

Carnaval 2025 waarschijnlijk op terrein Sportwaard

Algemeen

ZALTBOMMEL - Carnavalsvereniging De Wallepikkers heeft een nieuwe locatie op het oog voor carnaval 2025: de parkeerplaats van sportcomplex De Sportwaard aan de Oude Bosscheweg. Volgende week dinsdag 10 september is er een informatieavond voor omwonenden.

door Britta Alink

Volgens voorzitter Martijn Merks is het een prima locatie. “De eerste woningen staan meer dan tweehonderd meter verderop”, zegt hij. “Er tegenover staan kantoren en aan de andere kant de scholen. Het gebouw van De Sportwaard vormt een soort enorme geluidswal.” 

Genoeg ruimte
De locatie was eerder nog niet in beeld, ook niet bij het locatie-onderzoek dat de gemeente door een extern bureau heeft laten uitvoeren. “Wij kijken er pas sinds juni serieus naar”, aldus Merks. “We zijn eerst gaan kijken naar de locatie waar de nieuwe Poorterij gebouwd gaat worden. Maar dat terrein is te klein en er is teveel begroeiing. Toen zagen we de parkeerplaats van de Sportwaard. In eerste instantie dachten we dat ook die te klein zou zijn, maar toen we het gingen opmeten, bleek het allemaal precies te passen. Er is genoeg ruimte.”

Omwonenden
Ruim twintig jaar werd het carnavalsfeest gevierd bij De Poorterij, in 2023 vond het eenmalig plaats op het Schootsveld aan de Gisbert Schairtweg en dit jaar op het tijdelijke evenemententerrein bij de Witte Watertoren. De gemeente wil niet dat carnaval ook in 2025 op het tijdelijke evenemententerrein plaatsvindt en daarom moesten De Wallewikkers op zoek naar een nieuwe locatie. “We zijn nu al een paar weken bezig met de locatie Sportwaard”, zegt Martijn Merks. “We hebben overleg gehad met de gemeente en met Sportfondsen. Deze week hebben de omwonenden een brief ontvangen en hebben we ze uitgenodigd voor de informatieavond. We willen alle stappen heel zorgvuldig zetten.”

Vertrouwen
Sportfondsen is volgens Merks positief over de plannen. De gebruikers van De Sportwaard kunnen in de carnavalsweek naar binnen via de achteringang. De carnavalsvereniging mag gebruik maken van de krachtstroom en wateraansluiting van het sportcomplex. “Alle voorzieningen zijn gewoon buiten, carnavalsvierders hoeven het gebouw niet in”, aldus Merks. Na de informatieavond gaat de carnavalsvereniging de vergunning aanvragen. “Het is dus nog niet helemaal rond, maar ik heb er veel vertrouwen in dat het goed komt.”

Laatste artikelen...

Makelaar Remco van Leerdam (l) en wethouder Michiel Alexander de Raaf onthulden het bouwbord.
Bouw nieuwe woonwijk Paddenstoelenbuurt kan starten Algemeen
In het Pinksterweekend komen er honderden waterscouts naar Kerkdriel.
Honderden zeeverkenners komen naar De Zandmeren Algemeen
Het was frisjes afgelopen donderdag, maar op een enkel buitje na bleef het droog.
Ruim tweeduizend bezoekers op Lolliepop Algemeen
Hennie Verploegh-Struijk, Jan Verploegh en wethouder Ed Goossens.
Echtpaar Verploegh viert diamanten huwelijk: ‘Ons gevoel voor elkaar is nooit veranderd’ Algemeen
Elke van der Linden (derde van links) speelde samen met Josefien Koogje.
Elke van der Linden wint NK Doubletten Sportnieuws
Gerard Versfeld ontving het lintje uit handen van burgemeester Antoine Walraven.
Koninklijke Onderscheiding voor Gerard Versfeld (79) Algemeen
Afbeelding
Jonge boompjes omgezaagd bij De Lieskampen Algemeen
De eerste wedstrijd van het Nederlands Elftal is op zondag 14 juni om 22:00 uur tegen Japan.
Café mag langer open als Oranje speelt Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!