
Aantal blauwtongbesmettingen in Bommelerwaard verdrievoudigd
AlgemeenBOMMELERWAARD – Het aantal dieren in de Bommelerwaard dat besmet is met blauwtong is in een week tijd verdrievoudigd.
Waar de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) vorige week nog drie Bommelerwaardse besmettingen meldde, is dat aantal nu opgelopen tot negen. Twee nieuwe besmettingen zijn geconstateerd in Nieuwaal en ook in Maasdriel heeft de virusziekte voet aan de grond gekregen. In de dorpen Alem, Ammerzoden, Kerkdriel en Velddriel zijn allemaal één besmetting gemeld. Eerder liet de NVWA al weten dat er in Gameren, Brakel en Nederhemert blauwtong is vastgesteld.
Blauwtong is een virusziekte die dodelijk kan zijn en voorkomt bij schapen en andere herkauwers, zoals geiten en runderen. Meer info: www.nvwa.nl/onderwerpen/blauwtong.













