Het team van het Oude Veerhuis. (foto: aangeleverd)
Het team van het Oude Veerhuis. (foto: aangeleverd)

Het Oude Veerhuis is een ‘Restaurant van Morgen’

Algemeen

AMMERZODEN - Restaurant Het Oude Veerhuis in Ammerzoden heeft deelgenomen aan het project Restaurants van Morgen. Dit project van Provincie Gelderland is bedoeld om het voedselaanbod in de provincie verder te verduurzamen.

De eigenaren van Het Oude Veerhuis zijn aan de slag gegaan om voedselverspilling te verminderen. De aanpak is simpel. Gestart werd met een nulmeting om in kaart te brengen hoe ze ervoor stonden. Op basis hiervan zijn doelen gesteld en adviezen gegeven. Gevolgd door de actieperiode waarin het team van deze locatie aan de slag ging met deze adviezen. Tot slot is de effectmeting uitgevoerd om duidelijk in kaart te brengen welke financiële- en milieuwinst er is behaald door de veranderingen tijdens de actieperiode.

Minder verspilling
Gasten kunnen tegenwoordig bij hun bestelling aangeven welke bijgerechten ze willen en welke niet. Daarnaast zijn de porties aangepast en is er de mogelijkheid om eventueel bij te bestellen. Daardoor is maar liefst 42 procent minder voedsel verspild. Ook vertellen de medewerkers van Het Oude Veerhuis de gasten waarom zij het belangrijk vinden aandacht te besteden aan dit thema. De gasttevredenheid steeg erdoor.

Eyeopener
Het Oude Veerhuis is halverwege 2022 gestart met Restaurants van Morgen in provincie Gelderland. Eigenaar Jeroen vertelt “Ik heb meegedaan omdat het moest van mijn vrouw, maar het project was een echte eyeopener voor de zaak. Het biedt een frisse blik op de toekomst; hoe het kan en zou moeten. Daardoor ben ik erg blij dat Monique mij heeft gestimuleerd om deel te nemen. We serveren nu bijvoorbeeld kleinere porties van de bijgerechten, met de mogelijkheid om gratis bij te bestellen. Daardoor verspillen we veel minder voedsel.”

Specialiteiten
Restaurant Het Oude Veerhuis ligt aan de Molendijk 1 in Amerzoden, heeft een supergezellig terras en een prachtig uitzicht over de Maas. Het restaurant staat vooral bekend om zijn visspecialiteiten, maar serveert ook vlees- en vegetarische gerecht. De keukenbrigade kookt hippe fusion gerechten vanuit de hele wereld en ook echte klassiekers.

Restaurants van Morgen is onderdeel van het programma Gelderland van Morgen. Een initiatief van provincie Gelderland. Restaurants die ook mee willen doen, kunnen zich aanmelden via yumi.overbeeke@greendish.com

www.hetoudeveerhuis.nl

Afbeelding

Laatste artikelen...

Beide bestuursters zijn met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
Zwaar ongeval op kruising Steenweg in Bruchem Algemeen
De brand ontstond door technische problemen.
Net nieuw gekochte motor brandt volledig uit Algemeen
Op 15 mei stond er een proefopstelling op de Waalkade.
Nieuw kunstwerk in Zaltbommal is eerbetoon aan Philips Algemeen
Bewoners en buurtbewoners waren bij de opening aanwezig.
Appartementen in Waluwe officieel geopend Algemeen
De Klompenpadwerkgroep met vooraan Abdel Saddiki van de gemeente Maasdriel tijdens de werkdag. Vrijwilligers Gradus Kruitwagen, Johan den Tek en Jan Wouters ontbreken op de foto.
Deel Klompenpad Heerewaarden is al open Algemeen
Argos won de Bommelerwaardcup 2026.
GTV Argos viert 50-jarig bestaan met jubileumdag Sportnieuws
In 1954 vertrok de Drielse familie Sannen naar Australië.
Maasdrielse emigranten gezocht voor nieuwe expositie Algemeen
Vorig jaar had de Griekse club ook een trainingskamp in Zaltbommel.
Internationale topclubs bij Nivo Sparta Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!