
ZVV bezorgd over onveilige verkeerssituatie bij tankstation langs N322
AlgemeenZUILICHEM – De fractie van ZVV maakt zich zorgen over een onveilige verkeerssituatie op de N322 (Van Heemstraweg) bij Zuilichem, ter hoogte van tankstation Tinq.
Wie vanuit Gameren richting Zuilichem de 80-kilometerweg volgt, kan direct de afslag naar het tankstation nemen. Wie vanuit de tegengestelde richting komt, moet daarentegen de weg kruisen om het tankstation te bereiken. Ter hoogte van de afslag naar het tankstation is de normaliter doorgetrokken streep hier kort onderbroken. Deze onderbreking wordt niet aangegeven, wat de onduidelijkheid over de verkeerssituatie vergroot.
Abrupte stop
De verkeerssituatie bij het tankstation is volgens de ZVV is een terugkerend onderwerp voor de bewoners van de gemeente Zaltbommel, omdat hier regelmatig (bijna) ongelukken gebeuren. “Doordat men overtuigd is dat het een doorgetrokken streep betreft, is het moeilijk in te calculeren dat er abrupt gestopt kan worden om af te slaan. Het gevaar bij een abrupte stop wordt ook vergroot doordat de N322 een 80 kilometerweg betreft. Alhoewel het rijgedrag van bestuurders zelf ook van invloed is, zijn wij van mening dat er iets moet veranderen aan de onduidelijke verkeerssituatie”, aldus de ZVV.
Provincialeweg
De fractie heeft inmiddels schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zaltbommel. ZVV wil onder meer weten of het college zich van de kwestie bewust is en of er overwogen is om maatregelen te nemen om deze verkeerssituatie veiliger te maken. Aangezien de N322 een provincialeweg is, vraagt ZVV of het college ook de provincie Gelderland wil verzoeken om de onveilige verkeerssituatie te verbeteren.







