
Ingrid Wunnekink: ‘Kom voor jezelf op en blijf niet met pijn rondlopen’
AlgemeenZALTBOMMEL - We praten met elkaar over buikpijn, maar niet over pijn in de borsten. Ingrid Wunnekink van Love-li Lingerie en Love-li Lymfe wil dat taboe doorbreken. Met borstweefselbehandelingen heeft ze al vele vrouwen verlost van borstpijn.
In het kader van 8 maart - de Internationale Vrouwendag - verschijnt er in de Bommelerwaardgids een speciale bijlage waarin diverse vrouwen zijn geïnterviewd.
“Er rust een taboe op borsten. We praten er niet over, maar waarom niet? Borstpijn zou net zo bespreekbaar moeten zijn als hoofdpijn. Dan zouden meer vrouwen weten: ik hoef niet met die pijn rond te blijven lopen. Er kan wat aan gedaan worden”, zegt Ingrid.
In de paskamers van Love-li Lingerie ontdekte ze dat veel vrouwen last hebben van borstpijn. “Pijn in de borst gaat vaak gepaard met angst. Wat als het borstkanker is? En vaak komen en gaan de pijnklachten, in het ritme van je cyclus. Dus iedere keer denk je: het gaat wel weer over. Als vrouwen dan eindelijk de stap naar de huisarts zetten, krijgen ze te horen dat er niets ernstigs aan de hand is en dat ze ermee moeten leren leven. Cystes of mastopathie, daar wordt weinig aan gedaan. Terwijl met een borstweefseltherapie de klachten enorm kunnen verminderen.”
Littekenweefsel
Ook na een oncologisch traject kan borstweefseltherapie veel goed doen. Vrouwen krijgen in het ziekenhuis te horen dat ze moeten leren leven met de bewegingsbeperking of gevoelsbeperking die ze over hebben gehouden aan het traject. Er wordt geen oplossing geboden, terwijl die er wél is. Ingrid: “De chirurg zegt: ‘het is mooi genezen’. Het littekenweefsel hoort erbij. Door het littekenweefsel is de doorbloeding in de borst niet goed en is de huid vaak stug en strak. Met als gevolg dat je bijvoorbeeld je arm niet verder dan je schouder kunt liften, of dat je geen gevoel hebt op je huid. Met borstweefseltherapie, manuele lymfedrainage en een littekenbehandeling kan ik de doorbloeding verbeteren en de klachten verminderen. Ik heb vrouwen behandeld tegen wie de arts had gezegd: ‘je zult nooit meer een handdoek op je huid voelen’. En nu voelen ze dat weer. Of vrouwen die hun arm niet meer vooruit konden strekken. Na drie behandelingen lukte dat weer.”
Respect
Dat is exact de reden waarom Ingrid achter haar lingeriewinkel de praktijk Love-li Lymfe opende. Ze wil vrouwen helpen. “Het is heel dankbaar werk. Als borstweefseltherapeut werk ik volgens een zachte, vrouwvriendelijke behandelmethode, speciaal ontwikkeld voor vrouwenborsten waardoor klachten verminderd en/of voorkomen kunnen worden. Voor sommige vrouwen is het een drempel, dat iemand je borsten aanraakt. Ik doe dat met respect voor de behandeling. Wanneer ze de ervaringen van anderen horen, dan helpt dat. Daarom is het zo belangrijk dat vrouwen praten over hun borstpijn en van elkaar horen: er is wat aan te doen. Ik zou dan ook tegen alle vrouwen willen zeggen: Kom voor jezelf op en heb vertrouwen dat er meer mogelijk is dan de artsen zeggen.”







