De nieuwe Zaltbommelse wethouder Karima Bouchtaoui maakte de opbrengst bekend. Links op de foto Anton Kuijntjes. (foto: aangeleverd)
De nieuwe Zaltbommelse wethouder Karima Bouchtaoui maakte de opbrengst bekend. Links op de foto Anton Kuijntjes. (foto: aangeleverd)

Actiedag De Oversteek brengt 45.000 euro op voor De Samaritaan

Algemeen

ZALTBOMMEL - De actiedag De Oversteek heeft zaterdag maar liefst 45.000 euro opgebracht voor Hospice De Samaritaan. De opbrengst werd aan het eind van de dag bekend gemaakt door de nieuwe Zaltbommelse wethouder Karima Bouchtaoui samen met mede-organisator Anton Kuijntjes.


De manifestatie was eerder die dag geopend door minister voor Langdurige Zorg en Sport, Conny Helder. Zij deed dat door samen met burgemeester Pieter van Maaren de vlag van het hospice te hijsen.


De minister hing ook nog een blaadje op in de Wensboom. Dit fraaie kunstwerk is een paar maanden geleden geschonken door skeelerclub ‘In de slag van 150’. Het werk is gemaakt door Henk Hofmans uit Hedel. In de boom kunnen blaadjes worden opgehangen waarop een boodschap is gegraveerd.

Verschillende evenementen
De actiedag bestond uit verschillende evenementen, die al een lange historie hebben in de Bommelerwaard. Zoals de ZesZes waarbij wielrenners zes rondes van zestig kilometer fietsen vanuit Ammerzoden. Voorheen was de opbrengst voor KWF Kankerbestrijding, nu dus voor het hospice. Ook de Skeelerclub ‘In de Slag van 150’ droeg een steentje bij. Zij waren met een peloton gestart in het Zuid-Duitse Trier en konden aan het eind van de dag een cheque van maar liefst 31.350 euro overhandigen voor De Samaritaan. Een ander onderdeel was een Fietssprokkeltocht van Hoppies in Ammerzoden naar de Beersteeg in Zaltbommel, waar de bouw van het hospice een tijdje geleden is gestart.

Live op locatie
Naast de diverse sportieve activiteiten, was radiozender Oké FM de hele dag live op locatie om verslag te doen en ondertussen entertainden zangers Henk van de Ven, Marco Kommers en Denny Timmers het aanwezige publiek. Ondanks de slechte weersomstandigheden sloot Kaaigezellig het evenement ’s avonds knallend af, waarna Bouchtaoui samen met Kuijntjes het eindbedrag bekend maakte.

Vrijwilligers
De verwachting is dat het hospice in januari open gaat. Op dit moment zijn de twee coördinatoren hard op zoek naar vrijwilligers, waarvan er rond de honderd nodig zijn.

Santé Partners
Vorige week hebben voorzitter Kor Wijngaarden van het hospice en Paul ten Bergen, manager Zorg bij Santé Partners een samenwerkingsovereenkomst getekend. Santé Partners gaat de professionele zorg bieden aan de gasten van De Samaritaan tijdens de laatste fase van hun leven. Het hospice krijgt vier appartementen. Een klein team van Santé Partners biedt vanaf januari samen met de coördinatoren en een de vrijwilligers 24 uur per dag ondersteuning om de laatste levensfase van terminaal zieken zoveel mogelijk te verlichten en draaglijk te maken.

Meer informatie staat op de website: www.hospicedesamaritaan.nl

https://www.bommelerwaardgids.nl/files/burgemeester-en-minister-met-vlag.jpg
https://www.bommelerwaardgids.nl/files/minister-wensboom.jpg

Laatste artikelen...

Ondanks de hitte gaat het hooien gewoon door.
Stuurmanskunst op de dijk bij Gameren Algemeen
Nieuwe voorzitter Gerjo Engbers zet Karen de Kuijper in het zonnetje tijdens de verenigingsdag van HVB.
Karen de Kuijper benoemd tot erelid van Handbalvereniging Bommelerwaard Sportnieuws
Afbeelding
Vrachtwagenlading kurkmeel in brand in Hedel Algemeen
Een impressie van hoe de kerk eruit kan gaan zien.
Voormalige kerk Hedel in beeld als nieuwe plek voor huisartsen en apotheek Algemeen
Normaal gesproken is de milieustraat tot 16:30 uur open, vanwege de hitte sluit de milieustraat al om 14:00 uur.
Milieustraat eerder dicht vanwege de hitte Algemeen
Afbeelding
Drie Europese titels voor vechtsporters uit Nederhemert (met foto’s) Sportnieuws
Toine Nettenbreijers was drie jaar wethouder voor SSM.
Wethouder Toine Nettenbreijers (SSM) vertrekt noodgedwongen: ‘Het geeft een heel dubbel gevoel’ Algemeen
Geert Bok van de SGP (r) overhandigde in mei de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Ruim dertig reacties op vacature voor burgemeester van Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!