• Met gebarentaal wordt de zin ‘Kentalis Compas College bouwt hier’ uitgebeeld. Vlnr. Sandra Hommers
• Met gebarentaal wordt de zin ‘Kentalis Compas College bouwt hier’ uitgebeeld. Vlnr. Sandra Hommers

School voor dove en slechthorende jongeren komt naar Zaltbommel

Algemeen

ZALTBOMMEL- Kentalis Compas College verhuist in 2023 naar een gloednieuw gebouw aan de van Heemstraweg-west 9B in Zaltbommel. Deze week werd het startsein voor de nieuwbouw gegeven.

Kentalis is een school voor dove en slechthorende kinderen van 12 tot 20 jaar. Op dit moment biedt de school onderwijs vanuit Sint-Michielsgestel, maar er zal straks les worden gegeven vanuit een nieuw gebouw. Ook is er een nauwe samenwerking met de daar al aanwezige scholen van Praktijkonderwijs de Brug en het Cambium College. Deze scholen vormen dan samen de onderwijscampus.

De Brug en Cambium
Samenwerken met regulier en speciaal onderwijs is één van de speerpunten van Kentalis. Met de Brug, het Cambium College en de gemeente Zaltbommel, wil de organisatie zich inzetten voor inclusiever onderwijs. Zo worden volgens Kentalis de kansen van leerlingen met een gehoorbeperking vergroot. Zowel in het onderwijs als later op de arbeidsmarkt.

Kentalis is er voor verschillende leerlingen. Voor kinderen die doof, slechthorend of doofblind zijn, of een taalontwikkelingsstoornis hebben. Deze kinderen kunnen bij Kentalis terecht voor onderzoek, zorg en onderwijs op maat, dicht bij huis of op locaties door heel Nederland.

Wielkamp
De verhuizing van het Kentalis Compas College begint komende zomervakantie al. De leerlingen zullen op 1 september starten met lessen vanuit het oude gebouw van De Brug aan de Wielkamp 1 in Zaltbommel.

Bouwdoek
De officiële start van de nieuwbouw bestond uit het ophangen van bouwdoek. Dat deden schooldirecteur Sandra Hommers-Verhallen en onderwijswethouder Adrie Bragt samen met de leerlingen Mohamed (19), Lavin (17) en Sogand (17).

Laatste artikelen...

Afbeelding
Karateka An Mei uit Aalst grijpt wereldtitel Sportnieuws
Afbeelding
Mist en opkomende zon zorgen voor prachtig tafereel (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Bedrijfsbusje in water beland in Zaltbommel Algemeen
Zo'n vijftien deelnemers helpen mee aan een gezamenlijk kunstwerk voor Pracht in de Gracht 2027.
Eerste week van project PrachtMakers zit er op Algemeen
Tijdens de uitreiking is er live muziek.
Feestelijke prijsuitreiking voor ‘Kleine club actie’ Algemeen
De moskee bevindt zich aan de Vergtweg in Zaltbommel.
Interreligieuze ontmoeting in moskee Zaltbommel Algemeen
Nel en Hans de Haas met locoburgemeester Gijs van Leeuwen.
Hans en Nel de Haas vieren diamanten huwelijk Algemeen
De bekende feesttent in de wei.
Alempop herleeft in het Driels Museum Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!