• De Wielewaal is zeer verouderd en moet compleet gerenoveerd worden. (foto: Bommelerwaardgids)
• De Wielewaal is zeer verouderd en moet compleet gerenoveerd worden. (foto: Bommelerwaardgids)

Vragen over verbouwing van De Wielewaal

Algemeen

ZALTBOMMEL – Waar moeten de bewoners van zorgcentrum De Wielewaal naar toe als het gebouw verbouwd wordt. Daarover heeft de SP deze week schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders.


Het gebouw aan de Johan van Oldenbarneveldstraat is dringend aan renovatie toe. BrabantZorg heeft dan ook plannen om het volgend jaar te gaan verbouwen. Volgens de SP zijn aan de medewerkers van de organisatie twee scenario’s gepresenteerd voor de huisvesting van de bewoners tijdens de verbouwing.


Leerdam
De bewoners zouden ondergebracht kunnen worden in tijdelijke woonunits op het terrein van de De Wielewaal of ze zouden voor enkele jaren moeten verhuizen naar Leerdam. Daar heeft de eigenaar van het pand (Habion) nog een gebouw, het leegstaande zorgcentrum Huis ter Leede. “Beide scenario’s zorgen voor veel onrust onder bewoners en medewerkers”, aldus Martijn Stoutjesdijk van de SP.


Volgens hem is een verhuizing naar Leerdam ‘geen humane oplossing voor de (oude) bewoners’: “In het bijzonder voor diegene wier partner nog steeds in of rond Zaltbommel woont.”


Ingrijpend
Stoutjesdijk vindt dat ‘alleen financiële en logistieke argumenten (dat Habion toevallig een pand heeft in Leerdam) niet de doorslag mogen geven voor een dergelijk, voor de betrokken bewoners en familie, ingrijpend besluit’.


De SP-voorman vraagt of het college ‘stappen gaat zetten’: “Om ervoor te zorgen dat de verbouwing van de Wielewaal op zo’n manier plaatsvindt dat deze kwetsbare groep bewoners niet uit haar vertrouwde omgeving weg hoeft én op een plezierige manier kan wonen.”


Nog geen besluiten
Volgens een woordvoerder van BrabantZorg zijn er nog geen besluiten genomen over de tijdelijke huisvesting van de bewoners. “Er zijn nog geen besluiten genomen over de tijdelijke huisvesting van de bewoners van de Wielewaal. Er liggen nog diverse scenario’s open. De Wielewaal is verouderd en niet toekomstbestendig. Daarom liggen er intenties voor nieuwbouw en moeten we een tijdelijke passende huisvesting voor de bewoners zoeken. Hiervan zijn de cliënten, families, medewerkers en omwonenden op de hoogte. Er zijn diverse gesprekken en inspraakmogelijkheden georganiseerd, waar betrokkenen is gevraagd wat voor hen belangrijk is. De input die gegeven is wordt nu geïnventariseerd en daarover moet nog een besluit genomen worden. Één van de opties die open ligt is samen met het personeel tijdelijk verhuizen naar het pand Huis ter Leede in Leerdam.” 


Volgens de woordvoerder heeft BrabantZorg op dit moment zelf geen eigen locatie waar de 87 bewoners terecht zouden kunnen tijdens de verbouwing.


Laatste artikelen...

Ondanks de hitte gaat het hooien gewoon door.
Stuurmanskunst op de dijk bij Gameren Algemeen
Nieuwe voorzitter Gerjo Engbers zet Karen de Kuijper in het zonnetje tijdens de verenigingsdag van HVB.
Karen de Kuijper benoemd tot erelid van Handbalvereniging Bommelerwaard Sportnieuws
Afbeelding
Vrachtwagenlading kurkmeel in brand in Hedel Algemeen
Een impressie van hoe de kerk eruit kan gaan zien.
Voormalige kerk Hedel in beeld als nieuwe plek voor huisartsen en apotheek Algemeen
Normaal gesproken is de milieustraat tot 16:30 uur open, vanwege de hitte sluit de milieustraat al om 14:00 uur.
Milieustraat eerder dicht vanwege de hitte Algemeen
Afbeelding
Drie Europese titels voor vechtsporters uit Nederhemert (met foto’s) Sportnieuws
Toine Nettenbreijers was drie jaar wethouder voor SSM.
Wethouder Toine Nettenbreijers (SSM) vertrekt noodgedwongen: ‘Het geeft een heel dubbel gevoel’ Algemeen
Geert Bok van de SGP (r) overhandigde in mei de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Ruim dertig reacties op vacature voor burgemeester van Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!