• Judith en Mark
• Judith en Mark

Judith’s paarden helpen mensen die het moeilijk hebben: ‘Geeft elke keer kippenvel’

Algemeen

HEDEL – In de veeleisende maatschappij van tegenwoordig ervaren veel mensen, onder wie ook jonge kinderen, allerlei soorten problemen. Door middel van coaching met haar paarden geeft Judith van ‘Mark(eer) je gevoelens’ haar cliënten inzicht in het eigen handelen en in zijn of haar emoties.

Judith van Susante groeide in het Limburgse Weert op met paarden. Sindsdien is ze verhuisd naar Hedel, waar ze op een nabijgelegen basisschool is gaan lesgeven. De band met paarden heeft ze daarentegen van jongs af aan nooit meer losgelaten, want nadat ze haar diploma haalde voor de opleiding ‘Horse assisted coach’ is ze sinds september haar eigen bedrijfje gestart, genaamd ‘Mark(eer) je gevoelens’.

Inzichten
Het eerste deel van de bedrijfsnaam verwijst naar haar Friese ruin Mark, maar met Fleur en Arie heeft ze ook de beschikking over een tweetal pony’s. Alle drie worden ze ingezet tijdens trainingen voor mensen die tegen allerlei problemen aan lopen, zoals faalangst, burn-outs of groepsdruk. En dat werkt, vertelt Judith enthousiast: “Een paard of pony oordeelt en veroordeelt niet, maar reageert op de emotie die de persoon voelt. Het geeft me iedere keer weer kippenvel wanneer ik het proces tussen de paarden en de cliënt zie en de cliënt tot inzichten komt. Dat is genieten.”

Bewust
Speciaal voor jonge kinderen organiseert Judith voor kinderen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar de cursus ‘Pony Power voor Kids’. Het doel van deze cursus - die op 5 maart weer van start gaat - is het bevorderen van het zelfvertrouwen en het leren doorzetten, samenwerken, omgaan met emoties en hulp geven en ontvangen. “Door oefeningen te doen lopen de kinderen tegen dingen aan die ze lastig vinden. Hoe maak je kennis in een vreemde groep? Hoe is je non-verbale communicatie? Een pony ziet dat, die reageert daarop. Zo kun je kinderen bewust maken van hun eigen gedrag. Wij als coaches stellen bepaalde vragen en daar leren de kinderen vaak acuut van. Het gaat om het doen, het leren en het ervaren en die ervaringen stoppen ze in hun rugzak.”

Informatiemiddag
Om meer mensen kennis te laten maken met de kracht van coaching met paarden organiseert Judith samen met haar collega Martine Spijker op zaterdag 29 januari en zaterdag 19 februari van 14:00 tot 15:30 uur een informatiemiddag. Tijdens die middagen krijgen kinderen een eerste indruk van de pony’s terwijl ouders uitleg krijgen over de inhoud van de cursussen.

Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via: info@markeerjegevoelens.nl Meer info is te vinden op onderstaande website.

www.markeerjegevoelens.nl

Laatste artikelen...

Peter voltooide de Marathon des Sables in zeven dagen en haalde daarmee geld op voor KWF.
Peter liep 270 kilometer door de woestijn: ‘Enorm zwaar, maar echt geweldig’ Sportnieuws
Roda Boys won zaterdag met grote cijfers van streekgenoot WNC.
Amateurvoetbalcompetitie gaat dit weekend weer van start Sportnieuws
De milieustraat in de Bommelerwaard is gevestigd aan de Dwarsweg in Zaltbommel.
Vanaf 1 oktober Avri-afvalpas nodig in milieustraten Algemeen
Vakantiepark aan de Maas fungeert al jaren als opvang voor Oekraïense ontheemden.
Maasdriel staat onder ‘actief toezicht’ Algemeen
De brand woedde op een industrieterrein.
Twee woon-units voor arbeidsmigranten verwoest door brand Algemeen
Afbeelding
De Schakel zoekt leraar | Kinderkrant (september 2026) Algemeen
Afbeelding
‘Collectief winkelverbod’ als nieuw middel om overlast en diefstal tegen te gaan Algemeen
Sfeerbeeld van de editie van 2025.
Sporters nomineren voor Sport Awards kan tot 31 oktober Sportnieuws

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!