• De boekenboom op de hoek van de Molenstraat en de Molendwarsstraat. Foto: Bommelerwaardgids
• De boekenboom op de hoek van de Molenstraat en de Molendwarsstraat. Foto: Bommelerwaardgids

Dorpsraad: ‘Het zou echt zonde zijn als de boekenboom weg zou moeten’

Algemeen

Nederhemert - Nadat er meerdere keren vernielingen aan de Boekenboom in Nederhemert hadden plaatsgevonden, heeft de Dorpsraad Nederhemert nu voor camerabewaking gekozen. De Dorpsraad hoopt dat dit ervoor zorgt dat meer vernieling en baldadigheid voorkomen wordt.

“De boekenboom is een initiatief van de dorpsraad in Nederhemert”, vertelt René van de Werken, voorzitter van de Dorpsraad. “Een van de leden van de Dorpsraad Nederhemert heeft de boom een aantal jaren geleden gemaakt. We willen de boom graag bewaren, want er wordt regelmatig gebruik van gemaakt.”




De boekenboom bestaat uit een aantal stammen met verschillende vakjes waar mensen gratis boeken kunnen lenen of juist zelf boeken in kunnen plaatsen. René van de Werken vervolgt: “Er was al langere tijd sprake van vernieling. De boekenboom werd geplunderd en dan lagen de boeken door het hele dorp, in de sloot en werden de klepjes van de kastjes afgebroken. Een paar weken geleden vond er zelfs brandstichting plaats en heeft de wijkagent er aandacht aan besteed. Een houten boom met boeken en vuur is tenslotte geen goede combinatie.”

Zonde
De boom staat redelijk afgelegen en er is geen goed zicht op. “De boekenboom continu in de gaten houden lukt niet. Camerabewaking is dan de makkelijkste en beste oplossing om ervoor te zorgen dat de boom niet nog verder vernield wordt. Het zou echt zonde zijn als de boom weg zou moeten.” 

De Dorpsraad Nederhemert kan de camerabeelden zelf niet inzien. Wanneer dit nodig is, krijgt de politie de sd-kaart met de beelden en kunnen ze die zelf uitlezen. Aan de boom hangen ook bordjes met de melding camerabewaking erop. “We hopen dat dit het gewenste effect heeft en voldoende afschrikt om de baldadigheid en vernieling te stoppen.”

https://www.bommelerwaardgids.nl/files/img-0577.jpg
https://www.bommelerwaardgids.nl/files/img-0578.jpg
https://www.bommelerwaardgids.nl/files/img-0580.jpg

Laatste artikelen...

Ondanks de hitte gaat het hooien gewoon door.
Stuurmanskunst op de dijk bij Gameren Algemeen
Nieuwe voorzitter Gerjo Engbers zet Karen de Kuijper in het zonnetje tijdens de verenigingsdag van HVB.
Karen de Kuijper benoemd tot erelid van Handbalvereniging Bommelerwaard Sportnieuws
Afbeelding
Vrachtwagenlading kurkmeel in brand in Hedel Algemeen
Een impressie van hoe de kerk eruit kan gaan zien.
Voormalige kerk Hedel in beeld als nieuwe plek voor huisartsen en apotheek Algemeen
Normaal gesproken is de milieustraat tot 16:30 uur open, vanwege de hitte sluit de milieustraat al om 14:00 uur.
Milieustraat eerder dicht vanwege de hitte Algemeen
Afbeelding
Drie Europese titels voor vechtsporters uit Nederhemert (met foto’s) Sportnieuws
Toine Nettenbreijers was drie jaar wethouder voor SSM.
Wethouder Toine Nettenbreijers (SSM) vertrekt noodgedwongen: ‘Het geeft een heel dubbel gevoel’ Algemeen
Geert Bok van de SGP (r) overhandigde in mei de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Ruim dertig reacties op vacature voor burgemeester van Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!