https://www.bommelerwaardgids.nl/files/300921-fvd-bazalt-wonen-lr-3.jpg
https://www.bommelerwaardgids.nl/files/300921-fvd-bazalt-wonen-lr-3.jpg

Wandelroute door afgeronde wijk de BinnenVergt

Algemeen

ZALTBOMMEL – In de wijk Binnenvergt zijn woensdagmiddag twee wandelroutes in gebruik genomen. Het startpunt van beide routes is aan het Leoninusplantsoen.


In 2006 zijn Bazalt Wonen (voorheen Woonlinie), Bouwlinie en de gemeente Zaltbommel gestart met een nieuwe invulling voor de wijk. De oude portiekflats en gebouwen hebben plaatsgemaakt voor een mix aan koop- en sociale huurwoningen, in verschillende prijsklassen. Na vijftien jaar is de wijk helemaal klaar.


Aanwinst
“De Binnenvergt is een prachtig geheel geworden. Een echte plus voor de omliggende woningen in de wijk de Vergt en een aanwinst voor Zaltbommel”, vindt Gerrit Breeman, directeur bestuurder van Bazalt Wonen. “Met de vernieuwing van een aantal straten is een compleet nieuwe en gemengde woonomgeving gecreëerd. Je vindt er sociale huurwoningen en appartementen, appartementen waar zorg aan huis geleverd wordt, een eigen plek voor woongroep Woongaard en koopwoningen in diverse prijsklassen. En laten we de Grote Aak niet vergeten, de huiskamer van de Binnenvergt, die een wijkfunctie heeft gekregen.”


Karakter
Gijs van Leeuwen, wethouder ruimte, wonen en cultuurhistorie van gemeente Zaltbommel: “De nieuwe invulling sluit prachtig aan bij het karakter van onze stad. Het is een heel mooi resultaat geworden, waar we diverse woonwensen konden invullen. We mogen hier trots op zijn!”.


Ommetje
In de wijk zijn twee wandelroutes uitgestippeld: de blauwe en de gele route. Het startpunt van beide routes is aan het Leoninusplantsoen. Via gekleurde tegels kan men de routes volgen.


De wandelroute werd op woensdag 29 september door het college van burgemeester & wethouders en Bazalt Wonen gezamenlijk in gebruik genomen. Een aantal van de betrokken projectleiders en ambtenaren gaven al wandelend een toelichting op de verschillende bouwfases, de bouwstijlen, de hoogtepunten en de uitdagingen van het realiseren van de nieuwe wijk. Breeman: “We zijn ontzettend trots op deze wijk en ik wandel hier dan ook met plezier rond vandaag.”


(Tekst loopt door onder de foto)


De Binnenvergt ligt vlakbij de binnenstad en is toch lekker rustig. Het is een buurt geworden waar kinderen alle ruimte hebben om te ravotten en waar mensen met plezier oud kunnen worden. Waar om iedere hoek een nieuwe plek om te ontdekken vindt. De woningen zijn modern en klaar voor de toekomst en denken door allerlei details ook terug aan het oude Bommel.


De wandelroutes staan op: www.bazaltwonen.nl/binnenvergt

Laatste artikelen...

De musici reizen langs de mooiste historische locaties in het Rivierenland.
Gratis muziek op monumentale plekken in de Bommelerwaard Algemeen
Afbeelding
Opbrengst van kookboek van Wessel uit Zaltbommel gaat naar Zuid-Afrika Algemeen
Wethouder Isabel Plessius (midden) deelde de eerste Sjorsboekjes uit op De Rank in Kerkwijk.
Inschrijving voor Sjors-activiteiten start weer Algemeen
De woonkamer is volledig verwoest.
Bewoner gewond bij brand in woning Ammerzoden Algemeen
De brandweer heeft de motorrijder vanaf onder aan de dijk omhoog gedragen.
Ongeval in Hoenzadriel tijdens motorexamen Algemeen
Afbeelding
Voormalig wethouder van Rossum Gyuszi Záborszky (93) overleden Algemeen
Afbeelding
Opnieuw ongeval op kruising Steenweg - Krangstraat bij Bruchem Algemeen
Afbeelding
Gaslek nadat man gasleiding raakt met grondboor Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!