https://www.bommelerwaardgids.nl/files/300921-fvd-bazalt-wonen-lr-3.jpg
https://www.bommelerwaardgids.nl/files/300921-fvd-bazalt-wonen-lr-3.jpg

Wandelroute door afgeronde wijk de BinnenVergt

Algemeen

ZALTBOMMEL – In de wijk Binnenvergt zijn woensdagmiddag twee wandelroutes in gebruik genomen. Het startpunt van beide routes is aan het Leoninusplantsoen.


In 2006 zijn Bazalt Wonen (voorheen Woonlinie), Bouwlinie en de gemeente Zaltbommel gestart met een nieuwe invulling voor de wijk. De oude portiekflats en gebouwen hebben plaatsgemaakt voor een mix aan koop- en sociale huurwoningen, in verschillende prijsklassen. Na vijftien jaar is de wijk helemaal klaar.


Aanwinst
“De Binnenvergt is een prachtig geheel geworden. Een echte plus voor de omliggende woningen in de wijk de Vergt en een aanwinst voor Zaltbommel”, vindt Gerrit Breeman, directeur bestuurder van Bazalt Wonen. “Met de vernieuwing van een aantal straten is een compleet nieuwe en gemengde woonomgeving gecreëerd. Je vindt er sociale huurwoningen en appartementen, appartementen waar zorg aan huis geleverd wordt, een eigen plek voor woongroep Woongaard en koopwoningen in diverse prijsklassen. En laten we de Grote Aak niet vergeten, de huiskamer van de Binnenvergt, die een wijkfunctie heeft gekregen.”


Karakter
Gijs van Leeuwen, wethouder ruimte, wonen en cultuurhistorie van gemeente Zaltbommel: “De nieuwe invulling sluit prachtig aan bij het karakter van onze stad. Het is een heel mooi resultaat geworden, waar we diverse woonwensen konden invullen. We mogen hier trots op zijn!”.


Ommetje
In de wijk zijn twee wandelroutes uitgestippeld: de blauwe en de gele route. Het startpunt van beide routes is aan het Leoninusplantsoen. Via gekleurde tegels kan men de routes volgen.


De wandelroute werd op woensdag 29 september door het college van burgemeester & wethouders en Bazalt Wonen gezamenlijk in gebruik genomen. Een aantal van de betrokken projectleiders en ambtenaren gaven al wandelend een toelichting op de verschillende bouwfases, de bouwstijlen, de hoogtepunten en de uitdagingen van het realiseren van de nieuwe wijk. Breeman: “We zijn ontzettend trots op deze wijk en ik wandel hier dan ook met plezier rond vandaag.”


(Tekst loopt door onder de foto)


De Binnenvergt ligt vlakbij de binnenstad en is toch lekker rustig. Het is een buurt geworden waar kinderen alle ruimte hebben om te ravotten en waar mensen met plezier oud kunnen worden. Waar om iedere hoek een nieuwe plek om te ontdekken vindt. De woningen zijn modern en klaar voor de toekomst en denken door allerlei details ook terug aan het oude Bommel.


De wandelroutes staan op: www.bazaltwonen.nl/binnenvergt

Laatste artikelen...

Ondanks de hitte gaat het hooien gewoon door.
Stuurmanskunst op de dijk bij Gameren Algemeen
Nieuwe voorzitter Gerjo Engbers zet Karen de Kuijper in het zonnetje tijdens de verenigingsdag van HVB.
Karen de Kuijper benoemd tot erelid van Handbalvereniging Bommelerwaard Sportnieuws
Afbeelding
Vrachtwagenlading kurkmeel in brand in Hedel Algemeen
Een impressie van hoe de kerk eruit kan gaan zien.
Voormalige kerk Hedel in beeld als nieuwe plek voor huisartsen en apotheek Algemeen
Normaal gesproken is de milieustraat tot 16:30 uur open, vanwege de hitte sluit de milieustraat al om 14:00 uur.
Milieustraat eerder dicht vanwege de hitte Algemeen
Afbeelding
Drie Europese titels voor vechtsporters uit Nederhemert (met foto’s) Sportnieuws
Toine Nettenbreijers was drie jaar wethouder voor SSM.
Wethouder Toine Nettenbreijers (SSM) vertrekt noodgedwongen: ‘Het geeft een heel dubbel gevoel’ Algemeen
Geert Bok van de SGP (r) overhandigde in mei de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Ruim dertig reacties op vacature voor burgemeester van Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!