In tien jaar tijd 2700 nieuwe woningen in de Bommelerwaard

Gemeente

BOMMELERWAARD – Maasdriel krijgt de komende tien jaar 1250 nieuwe woningen, Zaltbommel zo’n 1450 woningen. Dat hebben de twee gemeenten afgesproken in de nieuwe Woonvisie.

Die visie is opgesteld samen met Woningstichting Maasdriel, De Kernen en Bazalt Wonen. Er zijn gesprekken geweest met verschillende partners op het gebied van wonen zoals ontwikkelaars, makelaars, huurvertegenwoordigers en dorpsraden.

Thema’s
In de woonvisie staan vijf thema’s centraal: snel voldoende woningen bouwen, meer variatie in woningaanbod, verduurzamen van bestaande woningen, wonen met passende zorg en leefbaarheid van de kernen.

Identiteit
Volgens wethouder Erik van Hoften van Maasdriel bevat de Woonvisie de ‘juiste kaders’ om de druk op de woningmarkt te verlichten. “Bij het maken van de plannen houden we oog voor de identiteit van Maasdriel en alle elf kernen”, zegt hij. “Op die manier zorgen er samen voor dat inwoners in onze gemeente willen en ook kunnen wonen of blijven wonen. En we blijven een aantrekkelijke gemeente voor mensen om zich te vestigen.”

Top 20
Wethouder Gijs van Leeuwen van Zaltbommel heeft er alle vertrouwen in dat het gaat lukken om de komende tien jaar 1450 woningen te gaan bouwen. “De gemeente Zaltbommel behoort tot de top 20 gemeenten waarin naar verhouding de meeste woningen worden gebouwd”, zegt hij. “We gaan de komende vijf jaar ons woningbouwprogramma ook nog eens versnellen om het tekort aan woningen in te halen. Het uitgangspunt daarbij is dat we voor de verschillende doelgroepen passende woningen realiseren. Daarnaast willen we waar nodig verschillende instrumenten inzetten om de woningmarkt te ondersteunen. Denk aan zelfbewoningsplicht en terugkoopconstructies.”

Laatste artikelen...

Afbeelding
Elfde keer ‘Beleef de Boerderij’ op Tweede Pinksterdag Algemeen
Afbeelding
Twee auto’s in sloot, bestuurder raakt gewond Algemeen
De locatiemanagers Tonny en Cindy werden toegesproken.
Gastenhuis Kerkdriel viert vijfjarig bestaan: ‘We maken van elke dag een feestje’ Algemeen
Op de eerste wandeldag zijn start en finish in de binnenstad van Zaltbommel. De andere drie dagen op het Mgr. Zwijsenplein in Kerkdriel.
Zevende editie Drielse Vierdaagse Algemeen
Afbeelding
Gaslekkage aan Rozenbogerd in Zaltbommel Algemeen
Makelaar Remco van Leerdam (l) en wethouder Michiel Alexander de Raaf onthulden het bouwbord.
Bouw nieuwe woonwijk Paddenstoelenbuurt kan starten Algemeen
In het Pinksterweekend komen er honderden waterscouts naar Kerkdriel.
Honderden zeeverkenners komen naar De Zandmeren Algemeen
Het was frisjes afgelopen donderdag, maar op een enkel buitje na bleef het droog.
Ruim tweeduizend bezoekers op Lolliepop Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!