Zaltbommel krijgt vijftien ‘tiny houses’

Algemeen

ZALTBOMMEL – De plannen voor Beersteeg-West in Zaltbommel krijgen steeds meer vorm. Er komen vijftien ‘tiny houses’ oftewel kleine huizen, de hospice krijgt rust en ruimte en in het weiland komt de mogelijkheid om tijdelijk te parkeren.

“Ik ben blij dat we nu een conceptvisie hebben”, zegt wethouder Gijs van Leeuwen. In de visie houdt de gemeente zoveel mogelijk rekening met de kwaliteiten van het gebied.

Groen
De grote bomen, de waterrijke omgeving en een deel van het ruige gebied van bramenstruiken en gras blijven behouden. Door de kleine huizen niet tegen elkaar aan te zetten, blijft de openheid in het gebied behouden en blijft de omgeving groen.

Natuurlijke uitstraling
“De kleine huizen krijgen een hoogwaardige afwerking, een natuurlijke uitstraling en ze worden gemaakt van natuurlijke materialen”, schrijft het college van burgemeester en wethouders in een informatienota aan de gemeenteraad.

40 vierkante meter
De woningen worden maximaal 40 vierkante meter groot en krijgen een inhoud van maximaal 150 kuub. “Deze huizen zijn bedoeld voor mensen die teveel verdienen om een sociale huurwoning te krijgen en te weinig om een woning te kopen”, licht Van Leeuwen toe.

Niet uitbouwen
Het is de toekomstige bewoners niet toegestaan om de huizen uit te bouwen. Het is de bedoeling dat ze altijd voor de doelgroep bereikbaar blijven, dus dat ze in de toekomst op ongeveer hetzelfde prijsniveau blijven. Een deel van de kleine huizen is huur, het andere deel koop.

Parkeerterrein
Op het weiland in Beersteeg-West wordt een afsluitbaar parkeerterrein ingericht. Hier komen extra parkeerplaatsen, die tijdelijk te gebruiken zijn bijvoorbeeld tijdens hoog water of bij evenementen.

De ontwikkelingsvisie Beersteeg-West is op dit moment openbaar. In het najaar buigen college en raad zich over de stedenbouwkundige visie. In 2021 volgen de procedures. De daadwerkelijke bouw staat gepland in 2022.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Militair tentenkamp trekt opnieuw veel bezoekers in Zaltbommel (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Twee voertuigen botsen op Achterdijk in Hedel Algemeen
Dorpshuis De Kil in Hurwenen is inmiddels gesloopt.
Maasdriel stopt samenwerking met dorpsraad Hurwenen Algemeen
Corianne van der Linden.
Corianne van der Linden organiseert BBQ voor alleenstaanden Algemeen
De colonne reed zaterdag door de Bommelerwaard.
Militaire colonne door de Bommelerwaard Algemeen
Een personenauto botste frontaal op deze vrachtwagen.
Ernstig ongeval op N322 bij Brakel Algemeen
Erik van Geffen met de brommer waarop hij op 16 mei zijn comeback maakt.
Erik van Geffen (57) keert op 16 mei in Brakel na 34 jaar weer ‘terug in het zadel’ Sportnieuws
Deze vier vrouwen werden gehuldigd vanwege hun 12,5 jarig lidmaatschap.
Sursum Corda huldigt jubilarissen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!